Групи віком 8-9 років, 10-11 років, 12-13 років, 14-15 років
Як часто ти лаєте себе? Як часто ти дивишся в дзеркало і бачиш там людину, яку без зупинку критикуєш ? Як часто незадоволений(-а) власними вчинками чи рисами характеру? Скільки разів ти відмовлялася (-вся) від можливостей взяти участь в якомусь проекті, бо був(-ла) невпевнений(-а) у власних силах? Якщо частенько – тобі потрібно попрацювати над самооцінкою. Впевненими у собі не народжуються – ними стають.
Що таке самооцінка
Самооцінка – це ступінь самоповаги та самосприйняття. Тобто те, що стосується лише тебе. Але от американський психолог Абрагам Маслоу розділив потребу в самоповазі на два основні типи: самоповага та повага інших до тебе. Він казав: «Людина завжди хоче бути першокласною або настільки хорошою, наскільки вона може бути». Чому? Бо це гарантує нам високу самоповагу та повагу інших до нас.
Від чого залежить самооцінка особистості
Самооцінка особистості – досить стала характеристика людини, що формується в дитинстві і залишається на певному рівні (завищена, нормальна, занижена) протягом усього життя. Але в ній є і динамічна частина, яка змінюється в процесі діяльності людини.
Від чого залежить самооцінка? На формування самооцінки певною мірою впливають думки, оцінки інших людей, деякі психологічні знання, одержані людиною. Але визначальними в формуванні самооцінки є, по-перше, реальні успіхи, досягнення в діяльності людини. По-друге, самооцінку визначає рівень вимог, що їх людина висуває до себе. При цьому, якщо спробувати вивести формулу самооцінки, вона матиме такий вигляд: самооцінка = успіх / рівень вимог.
Як формується рівень самооцінки? Певний рівень самооцінки формується в дитинстві. У цьому певну роль відіграють особистісні характеристики, у першу чергу тип темпераменту людини. Другою складовою частиною формування самооцінки є ті стосунки, що склалися в сім’ї, жорсткий чи, навпаки, м’який принцип виховання.
Види самооцінки
Завищена. Люди з такою самооцінкою бачать у собі лише сильні та позитивні сторони і заплющують очі на власні слабкості та недоліки. Це призводить до зверхності по відношенню до інших, що спричиняє конфлікти з оточенням.
Адекватна. Це та золота середина, до якої варто прагнути. Така самооцінка дозволяє бачити у собі і позитив, і негатив. Відповідно – розвивати достоїнства та позбуватися недоліків. І саме така самооцінка допомагає сприймати людей не поганими чи добрими, а різними.
Занижена. Люди з такою самооцінкою вважають себе гіршими за інших, ставлять себе на сходинку нижче, ніж оточення. Бачать у собі лише вади, недоліки, недосконалості та не помічають позитивних моментів. Часто лають себе за хиби. За такої самооцінки звичайним явищем є відчуття провини перед усіма.
На курсі самооцінка ти отримаєш методики які будуть допомагати тобі формувати здорову самоцінку. Дізнаєтеся як навчитися себе підтримувати, дізнаєшся які твої сильні сторони, навчишся хвалити себе і не порівнювати себе з іншими, навчишся бачити позитив.
Comments